Az “ICL-PS-LWC” egy speciális könnyűbetontípus, amely elsődlegesen cementet, vizet, homokot, polisztirol-gyöngyöt és “ICL-CA“-t (chemical admixture; kb. 5 kg/m3) b.
Gyakorlatilag a lépésálló hőszigetelő rendszerektől a falazó- és blokkelemeken át a teherhordó szerkezeti elemekig rendkívül sokféle anyagcsoport gyártható a könnyűbetonunkból.
Konkrét felhasználhatósági kérdés esetén vegye fel velünk a kapcsolatot és teljes körűen tájékoztatjuk a lehetőségekről.
Az adalékszer felhasználásával habarcs– és vakolati rendszerek is készíthetők.
Nagy nyomó- és hajlítószilárdság, jó vízzáróság és nagymértékű tűzállóság, valamint jó hang- és hőszigetelőképesség jellemzi a könnyűbetonunkat.
Akár falazóelemként, akár monolitbetonként alkalmazzák, jelentősen csökkenthetők egy épületszerkezet kivitelezési költségei, különös tekintettel az anyagköltségre és a hőszigetelés költségeire.
Léteznek előre gyártott zsaluzati rendszerek, amelyeket úgy alakítanak ki, hogy már eleve tartalmazzák a különböző kizárásokat. A meglévő alapokon felállítják a zsaluzati rendszert, és a vasbetétek behelyezése után feltöltik a zsaluzatot a transzportbentonként előállított/lekevert “ICL-PS-LWC“-könnyűbetonnal.
A tűzállóság egy épületszerkezet esetében rendkívül fontos biztonságtechnikai jellemző.
A jó vízzáróság pedig azt jelenti, hogy a nedvesség nem tud behatolni a szerkezetbe. Tehát egyrészt nem képes a víz “károsítani” az alkalmazott vasbetétet, másrészt az elkészült falszerkezet kevésbé (vagy egyáltalán nem) lesz kitéve penészedésnek. Ez az egészségünk szempontjából sem elhanyagolható tényező.
Adott anyagtípus esetében a hővezetési tényezővel (λ) és a hővezetési ellenállással (Rc) jellemezhető a hőszigetelő képesség.
Az “ICL-PS-LWC” esetében a hővezetési tényező 0,5-0,7* , míg a hagyományos normálbetonok esetében ez az érték 1,18-1,24.
(* a legnagyobb testsűrűségű betonunk esetében mért értékek; magasabb PS-tartalom esetén ez az érték sokkal kedvezőbb)